Akcesoria samochodowe, które przydają się w podróży.

Planując podróż warto samochodem warto się do tego przygotować. Oprócz bagaży, leków czy typowego wyposażenia, są takie akcesoria, które ułatwią nam podróż i sprawią, że będzie ona przyjemniejsza i poprawi nasze bezpieczeństwo.

Akcesoria dla prowadzącego pojazd

Od kierowcy zależy czy bezpiecznie i na czas dotrzemy do wybranego przez siebie celu. Na słoneczną pogodę, w celu poprawy widoczności kierowcy warto nabyć okulary słoneczne z oznaczeniem 2 lub 3. Warto zainwestować w okulary polaryzacyjne, które redukują odblaski.

Kolejnym niezbędnym gadżetem, jest słuchawka Bluetooth lub zestaw głośnomówiący do prowadzenia rozmów telefonicznych, pomoże on urozmaicić czas, szczególnie jeśli jedziemy gdzieś sami.

Gdy nie znamy drogi, do pomocy wkracza nawigacja, może być ona wbudowana w kokpit samochodu. Można kupić dodatkowy monitor z nawigacją lub po prostu użyć telefonu komórkowego i dobrać do niego odpowiedni uchwyt samochodowy.

Jeśli udajemy się w podróż za granicę, ciekawym patentem, który może nam pomóc w warunkach drogowych, jest CB radio.

Akcesoria dla dzieci

Oprócz bezpiecznego fotelika dla młodszych pociech warto zapewnić dzieciom tablet wyposażony w gry komputerowe i osłonki na siedzenia, dzięki którym będą mogli go włożyć, a nie trzymać w rękach. Dla maluchów, którzy są karmieni butelką, warto zainwestować w podgrzewacz 12V. Dla wszystkich innych pasażerów warto zadbać o koc, poduszkę czy osłonki na szyby, przeciw słońcu.

Akcesoria dla zwierząt

Jeżeli zdecydujemy się, że wspólnie z nami na wakacje zabierzemy naszego czworonoga, powinniśmy w odpowiednim odstępie czasowym przygotować miejsce, w którym będzie podróżował nasz pupil. Warto zaopatrzyć się w koc, folię czy specjalne szelki przypinające zwierzaka do pasów bezpieczeństwa. Innym sposobem jest oddzielenie przestrzeni pasażerskiej z tą wyznaczoną dla pupila dzięki specjalnej kraty. 

Akcesoria poprawiające ogólny komfort podróży

Warto w swoim pojeździe posiadać lodówkę turystyczną, dzięki niej mamy dostęp do swoich produktów i unikniemy psucia ich w trasie. Kolejnym gadżetem, który warto posiadać, jest osłona termiczna na szybę, dzięki której unikniemy wysokich temperatur w naszym samochodzie. Należy również pamiętać o drobnych narzędziach pomagającym na naprawić drobne usterki w naszym środku transportu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *