Ubezpieczenie szyby, kiedy warto kupić?

Właściciel pojazdu narażony jest na wiele czynników, które mogą zagrażać jego życiu, zdrowiu, a także stratom materialnym pojazdu. Warto do obowiązkowego OC wykupić dodatkowe ubezpieczenie chroniące szyby w naszym pojeździe. Forma dodatkowej ochrony sprawdzi się przede wszystkim, gdy dużo podróżujemy. 

Szyba czyli ochrona naszego pojazdu

Po drogach nie można poruszać się z uszkodzoną szybą, gdyż kierowca ma ograniczone pole widzenia i jest narażony na kolizje lub wypadek, zagraża on bezpieczeństwu na drochach. Mandat za pękniętą szybę może wynieść 250 zł, a organy ścigania mogą także zatrzymać dowód rejestracyjny do momentu naprawy. 

Gdy pojawi się pajęczynka lub pęknięcie będzie trzeba wymienić szybę na nową, w przypadku małych ubytków, mechanik zaklei szybę żywicą. 

Do najczęstszych przypadków z jakim możemy się spotkać podczas uszkodzenia szyby, to czynniki atmosferyczne, kamyczki spod kół innych pojazdów, brawurowa jazda, wypadki, kolizje czy nieodpowiedzialność prowadzącego pojazd lub innych uczestników ruchu drogowego. 

Koszt wymiany szyby zaczyna się od 130 zł, a jest uwarunkowany od modelu samochodu, roku produkcji i miejscu w jakim będziemy wykonywać usługę. 

Dzięki stronie https://ctu.pl/ubezpieczenie-oc/ znajdziesz owocne i opłacalne ubezpieczenia, które bez wychodzenia z domu, w łatwy i dogodny sposób wybierzesz.

Czy wykupienie ubezpieczenia jest korzystne?

Zagrożeń czyhających na kierowcę jest wiele. Nawet mały odprysk kamyka z kół innego pojazdu może wyrządzić szkodę. Warto dlatego płacić dodatkowe ubezpieczenie i nie przejmować się dodatkowymi kosztami. 

Warto przed wybraniem towarzystwa ubezpieczeniowego porównać za pomocą internetu najkorzystniejsze oferty. Drugim punktem w doborze odpowiedniej propozycji jest suma ubezpieczenia, która powinna być wysoka. Warto dopytać czy towarzystwo gwarantuje zwrot kosztów za pozostawienie auta na parkingu strzeżonym oraz holowanie pojazdu do warsztatu. Najczęściej ubezpieczyciele nie biorą odpowiedzialności za szkody, które powstały na wskutek samodzielnej wymiany i wymontowywania szyb, podczas przeprowadzania prac np. konserwacyjnych, jako następstwo działań wojennych, w wyniku trzęsienia ziemi,

wskutek rażącego niedbalstwa właściciela pojazdu.

Idealnym rozwiązaniem może być kalkulator przeliczeniowy, na którym jest możliwość przeliczenia wielu ofert z różnych stron internetowych.

Takie ubezpieczenie jest idealne dla wielu klientów, którzy nie chcą kupować AC lub mają ubezpieczenie AC, ale nie chcą stracić zniżek i dlatego szukają dodatkowych produktów ubezpieczeniowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *